Meist

Tere, armas muinasjutuhuviline!

Kui sa meie lehele sattusid, siis küllap huvitavad sind lood printsessidest ja koletistest ning karudest ja rebastest samapalju kui meidki.

Meile meeldivad iidsed lood lausa sedavõrd, et otsustasime neid ühele veebilehele võimalikult palju kokku koguda.

Kuidas see juhtus?

Muinasjutud.ee sündis ühe isa soovist oma lastele ükskõik kus ja ükskõik millal muinasjutte ette lugeda.

Mõnikord juhtus nii, et kui õhtul unejutuaeg kätte jõudis, ei olnud muinasjuturaamatuid käepärast. Juhtus ka, et raamat oli küll olemas, aga kõik lood olid juba mitu korda ette loetud.

Isa, kelle nimi on Rain Siemer, otsustas, et paneb kokku veebikeskkonna, kus muinasjutud kunagi otsa ei saa ja kust saab neid lastele alati ette lugeda või ette mängida. Kasvõi metsas kännu otsas!

Vähe sellest, Rain otsustas, et sellelt lehelt peab saama muinasjutte ka kuulata!

Ta valis muinasjutud välja ja palus need Krete Saakil ja Ragne Kepleril ära tõlkida ning Dea Oidekivil ja Tuuli Kaalepil toimetada.

Tehniliste lahendustega tuli appi Kenno Kirspuu, kes tegi selle kena veebilehe, kust on muinasjutte mõnus lugeda, sest see ei koorma silmi.

Järgmisena kutsus Rain endale appi toredad Eesti näitlejad Liisa Pajusaare, Karl Sakritsa jt, kes praeguse seisuga rohkem kui 130 muinasjuttu kõigi laste rõõmuks sisse lugesid.

Muinasjutud.ee meeskonnale tulid appi ka psühholoogid, kes panid kokku teraapilised muinasjutud, mis aitavad lastel üksinduse, hirmu, vanemate lahutuse ja muude muredega toime tulla. Teraapilised jutud lugesid sisse Mirtel Pohla, Harriet Toompere, Lenna Kuurmaa ja Piret Kalda.

Just nii muinasjutud.ee sündiski. Sinu, su laste ja kõigi muinasjutufännide rõõmuks.

Ükski laps ei pea jääma õhtujututa, kui ühtegi raamatut parasjagu käepärast pole.

Meie lehele tuleb neid pidevalt juurde!

Tagasi lugema